Ekonomi

Bakanlık duyurdu! Sosyal ve Ekonomik Destek ödemelerinin yapılacağı tarih açıklandı!

Gelen bir son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 139 bin çocuğa 1859 milyon TL ödeme yapılacağını ve paraların da 12 Mayıs tarihinde hesaplara yatırılacağını duyurdu. Konuyla ilgili detaylar aktarıldı.

Bakan Yanık çocukların üstün yararı doğrultusunda korunmaya ihtiyacı olan çocukları aileleri yanında destekleyerek aile bütünlüğünü korumaya çalıştıklarını ifade etti. Bu kapsamda 12 Mayıs tarihine kadar Sosyal ve Ekonomik Destek alan 139 bin çocuk için 159 milyon Türk lirası ödeme yapılacağını söyledi.

Bakan Yanık, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Mayıs ayı içerisinde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) alan 139 bin çocuğumuz için 159 milyon Türk lirası ödeme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, yaptığı son açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal hizmetlerde aile bütünlüğünü önceleyerek çocuklarımızın aileleri yanında toplumsal hayata katılım sağlayan sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. SED hizmetimiz kapsamında binlerce çocuğumuz kendi ailesinin yanında başta ekonomik açıdan olmak üzere destekleyici hizmetlerimizden faydalanıyor”

Bugünden itibaren başlayacak olan ödemeler 12 Mayıs tarihine kadar hesaplara yatırılacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir