Genel

Banka çalışma saatleri yeniden değişti!

Tam kapanma döneminde bankalar tarafından yapılan açıklamada mesai saatlerinde değişik yapıldığı duyurulmuştu. Şimdi de Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada bayram öncesi yapılacak maaş ödemeleri sebebi ile 6 – 11 Mayıs tarihleri arasında bankaların mesai saatlerinin değiştirdiğini duyurdu.

TBB yapmış olduğu açıklama ile bayram öncesi milyonlarca kişiye yapılacak olan maaş ödemeleri nedeni ile 6 – 11 Mayıs tarihleri arasında 09.00 – 16.30 olarak değiştirildiği ifade edildi.

TAM KAPANMADAN DOLAYI MESAİ SAATLERİ DEĞİŞMİŞTİ

Türkiye 29 Nisan Perşembe günü itibariyle tam kapanma sürecinde bankaların mesai saatleri değişmişti. Bankalar bu süreçte saat 10.00 – 16.00 arasında hizmet veriyordu.

Ancak açıklanan son karara göre bayram öncesi yapılacak maaş ödemeleri için mesai saatlerinde yeniden değişiklik yapıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Buna göre üyeler, açık olacak şubelerinde yeteri kadar personel bulundurmak üzere müşteri kabul saatlerini 6, 7, 10 ve 11 Mayıs’ta saat 09.00-12.30 ve 13.30-16.30, arife günü olan 12 Mayıs’ta saat 9.00-12.30 olarak belirleyebilecektir. Diğer günlerde şubelerde 10.00-16.00 saatlerinde hizmet verilmeye devam edilecektir. Toplumun, kendisinin ve çalışanların sağlığının korunmasına azami ölçüde çaba gösterilmesini teminen banka müşterilerinin; işlemlerinde ATM, internet ve mobil bankacılığı gibi şube dışı kanalları tercih etmelerini arz ve teşekkür ederiz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir