Sağlık

Uzman isim söyledi! Koronavirüs geçirip geçirmediğinizi evde bu şekilde anlayabilirsiniz!

Tüm dünyanın mücadele içerisinde olduğu koronavirüs salgınına ilişkin her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yapılan son araştırmaya göre virüsün tırnaklarda bir iz bıraktığı ve bu da “Beau çizgileri” olarak adlandırıldığı ortaya çıktı.

2019 yılının sonunda ortaya çıkan ve artık küresel bir salgın olarak adlandırılan ve herkesin hayatını alt üst eden kloronavirüs salgınına ilişkin İngiliz Profesör Tim Spector tarafından yeni bir araştırma yapıldı.

VÜCUT ENFEKSİYONDAN KURTULDUĞUNDA ORTAYA ÇIKIYOR

Konuyla ilgili çalışma yapan Spector, kişinin korona geçirip geçirmediğini anlayabileceği yeni bir yol olduğunu ifade etti. Bir kişi koronavirüs geçirdiği zaman tırnaklarında çizgi şeklinde izler oluştuğu ifade edildi. Bu durumda vücudun enfeksiyondan kurtulduğunu gösterdiği belirtildi.

DAHA CİDDİ HASTALIKLARIN DA HABERCİSİ OLABİLİR

Uzmanlar aynı zamanda tırnaklarda meydana gelen bu çizgilerin egzama gibi cilt rahatsızlıklarının ve yetersiz beslenmenin neden olabileceğini ifade etti. Tırnakların şeklinde meydana gelen bu değişiklikler aynı zamanda Tiroid hastalığı, demir eksiliği anemisi ya da diyabet gibi ciddi hastalıkların habercisi olabileceği konusunda uyarılar yapıldı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir