Genel

Markete bu şekilde gidenlere ceza yağdı! Ekipler sıkı denetimde!

Koronavirüs salgını kapsamında ekipler son dönemlerde denetimlerini sıkılaştırdı. Tam kapanma uygulamasında 18 yaş altı çocukları ile alışverişe gidenlere polis ekipleri tarafından ceza kesildi. Alışverişe torununun kullandığı elektrikli bisiklete giden yaşlı kadına da bu sebeple ceza yazıldı.

Torununun elektrikli bisikleti ile markete giden yaşlı kadına ceza yazıldıktan sonra kadın polislere, “Ne olur ceza kesmeyin, ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi. Kurban olayım ceza yazmayın” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün Edirne’ye geldi. Burada vaka sayılarının düşüş gösterdiğini ifade eden Koca, 98 filyasyon ekibinin sahada aktif bir şekilde görev yaptığını ifade etti. Edirne’de vaka sayılarının ortalama yüzde 50 oranında azaldığını söyleyen Bakan Koca şunları söyledi:

“Edirne’de son bir haftada vaka sayısı yüzde 50 oranında azaldı. Edirne’de yatak doluluk oranımız yüzde 52,1. Yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 66,7. Edirne, hemşehrilerimizin de ilgisiyle aşılama programını başarıyla yürüten illerimizden 65 yaş üstü vatandaşlarımızın Edirne’de aşılanma oranı yüzde 88”

EKİLER SIKI DENETİMDE

Vaka sayılarının azaldığı kent genelinde tam kapanma için sıkı tedbirler uygulanmaya devam ediliyor. Isınan hava ile birlikte alışveriş bahanesi ile sokaklara çıkan vatandaşların ayısının artması sebebiyle ekipler sıkı denetim yapmaya başladı. Yürüme mesafesi dışındaki marketlere gidenlere tek tek ceza yazıldı.

“AYAKLARIM AĞRIDIĞI İÇİN TORUNUM BENİ BİSİKLETİYLE GETİRDİ”

Markete torununun elektrikli bisikleti ile gelen kadını ekipler durdurdu. Polis ekipleri, bisikleti kullanan çocuğun yaşının küçük olduğunu ve dışarıya çıkmasının yasak olduğu anlattı. Kadın ise, ” “Ne olur ceza kesmeyin, ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi. Kurban olayım ceza yazmayın” dedi.

Polis ekipleri kadın hakkında tutanak tutarak ceza uygulayıp, evine geri gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir