Gündem

Valilik duyurdu! 5 Mayıs’tan itibaren daha yoğun olacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Samsun Valiliği tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında denetimlerin aralıksız olarak devam edeceği duyuruldu. Bir dönem en fazla vaka sayılarına sahip olan Samsun’da düşüşün devam ettiğini ancak denetimlerin de bu kapsamda aralıksız bir şekilde devam edeceği ifade edildi.

Valilik konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, vaka sayılarında ciddi bir düşüşü beraberinde getiren tam kapanma tedbirlerinin sonuçlarının kalıcı hale getirilmesi için denetimlerin 5 Mayıs tarihinden itibaren çok daha yoğun bir şekilde devam edeceği duyuruldu.

Samsun Valiliği yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan ve vaka sayılarında ciddi bir düşüşü beraberinde getiren tam kapanma tedbirlerinin sonuçlarının kalıcı hale gelmesi ve salgının hayatımız üzerindeki etkisinin en aza indirilmesi amacıyla sürdürülen denetimlerimiz,5 Mayıs 2021 Çarşamba gününden itibaren çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir.

Şehirlerarası yollardaki seyahat izin belgesi kontrolü ile sokağa çıkma kısıtlaması bulunmayan kişi ve işyerlerine yönelik denetimler, personel sayıları da artırılmak suretiyle 7/24 esasına göre tavizsiz bir şekilde sürdürülecektir.

Unutulmamalıdır ki; denetimlerin amacı vatandaşlarımıza idari yaptırım uygulamak değil, salgının bir an önce sona ermesi ve toplum sağlığını korumak için tedbir ve kuralların uygulanmasını tesis etmektir. Lütfen, herhangi bir cezai yaptırımla karşılaşmamak adına tedbir ve kurallara titizlikle riayet edelim, muafiyetlerin suistimali olarak değerlendirilebilecek davranışlardan uzak duralım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir