Bilim, TeknolojiEğitim

Bakan Varank duyurdu! Beklenen gün geldi! Başvurular başladı!

Gelen bir son dakika haberine göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bakan Varank, yapmış olduğu açıklamasında beklenen günün geldiğini, yazılımcı okulları artık açılacağını duyurdu. Bu kapsamda da 2 ile başvurular başladı. İşte detaylar..

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre “2023 Sanayi ve Teknoloji Staratejisi” çerçevesinde yazılımcıların sayısını artırmak için yeni politikalar hayata geçmeye hazırlanıyor. Bakanlık da bu uygulama çerçevesinde gerekli adımları atıyor.

7/24 ÜCRETSİZ EĞİTİM VERECEK

Bu yazılım okulları, Ecole 42’nin küresel ağına katılan Türkiye’den ilk örnekler olacak. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) ortaklığında güdümlü proje desteği, Evyap ve Gebze Ticaret Odasının katkılarıyla kurulan okullar, 7 gün 24 saat açık kalacak ve ücretsiz eğitim verecek.

“BEKLENEN GÜN GELDİ”

Bakan Varank, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Beklenen gün geldi! 42 İstanbul ve 42 Kocaeli’ye başvurular başladı. 750 bilgisayar kapasiteli yazılımcı okullarımızı Covid-19 önlemleri doğrultusunda açıyoruz. Yeni nesil kodlama yolculuğu başlıyor” dedi.

KAYIT VE BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yazılımcı olmak ya da kodlama ile ilgili yeteneğini geliştirmek isteyen adaylar başvurularını www.42istanbul.com.tr ve www.42kocaeli.com.tr adresi üzerinden yapabilecek.

Eğitimler Temmuz ayında başlayacak ve 4 haftalık ön eğitim sürecini başarılı bir şekilde tamamlayanlar kesit kayıt yaptırabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir