Gündem

Bankalar tek tek duyurdu! Bugünden itibaren değişti!

Pandemi döneminde ihtiyaca göre mesai saatlerinde değişikliğe gide bankalarla ilgili bir değişiklik daha yaşandı. 81 ildeki bankalarda mesai saatleri yeniden değişti. Bankalar yoğunluğun yaşanmaması için mesai saatlerinde değişiklik yapıldığını duyurdu. İşte bankaların güncel mesai saatleri..

Konuyla ilgili Türkiye Bankalar Birliği tarafından tavsiye kararı verilmişti. Emekli ikramiyelerin yatırılacağı tarihlerde bankaların mesai saatlerini değiştirmesi ve yeteri kadar personelle çalışması istenmişti.

Bankalar aldıkları kararlarını müşterilerine SMS ile bilgilendirmeye başladı. Bu kapsamda TEB; Akbank, İş Bankası ve DenizBank mesai saatlerini değiştirdi.

BANKALAR SMS İLE KARARLARINI DUYURDU

Bankalar tarafından müşterilerine gönderilen SMS içerisinde yeni mesai saatlerinin hangi günler geçerli olacağı da aktarıldı. İşte gönderilen o SMS:

“Emekli maaş ve ikramiye ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin, salgın tedbirlerine uyulmak üzere yoğunluğun önüne geçilerek daha güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla şubelerimiz 06-07-10-11 Mayıs 2021 tarihlerinde 09.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında ve 12 Mayıs 2021 tarihinde ise 09.00-12.30 arasında hizmet verecektir”

İSTEYEN EMEKLİLERE KAPIDA İKRAMİYE ÖDEMESİ

Aynı zamanda ödemesini kapıda almak isteyen emekliler, ödemelerini elden alabilecek. 65 yaş üstü vatandaşlar ile bankaya gidemeyecek durumunda hasta olan vatandaşların talep etmeleri durumunda ödemelerini kapılarından teslim alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir