EğitimGündem

Tam kapanma sonrasında okullar açılacak mı? Bakan Koca’dan açıklama geldi!

Türkiye vaka sayılarını hızlı bir şekilde düşürmek ve salgını kontrol altına almak adına tam kapanma uygulamasını uygulamaya başladı. 17 Mayıs tarihinde sona erecek olan kısıtlama sonrasında okulların açılıp açılmayacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan flaş bir açıklama geldi.

Özellikle veli ve öğrencilerin merakla beklediği okul konusunda da değerlendirmelerini aktaran Bakan Koca, okulların açılması için vaka sayılarının 1.000’in altına düşmesi gerektiğini söyledi.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Tam kapanma öncesinde cumhurbaşkanı Erdoğan okul öncesi, 8 ve 12. sınıflarda da devam eden yüz yüze eğitime ara verildiğini duyurmuştu. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Bakan Koca, okulların açılmadan önceki süreç içerisinde vaka sayılarını 1.000’inn altında olması gerektiğini şu sözlerle ifade etti:

“Okul öncesi dönemde; 18 yaş ve üstü vatandaşlarımızı komple aşılamış olmalıyız diye düşünüyorum. Okullar açılmadan önce vakaların 1000’in altına düştüğünü görmeliyiz”

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Mayıs tarihinden itibaren yüz yüze eğitimin hangi sınıflarda başlayacağının iki hafta içerisinde netleşmeye başlayabileceğini ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“Tam kapanma süreciyle vaka sayılarının azalacağını düşünerek, bunun okulların açılması için bir umut olmasını diliyorum. Ele ele vererek bu süreci iyi yönetebilirsek çok sağlıklı sonuçlar alınabilir ve gerekirse bütün sınıf seviyelerinde okulların açılmasını sağlayabiliriz. Öncelikleri de dikkate alarak amacımız bütün sınıfları açmak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir