Genel

9 günlük Ramazan Bayramı’nda bankalar açık olacak mı?

Koronavirüs gölgesinde geçirilen Ramazan ayı sonrasında Bayram yavaş yavaş yaklaşmaya başladı. Bu kapsamda vatandaşlar 9 günlük tatilin bir kısmının Ramazan Bayramı’na denk gelmesi üzerine bankalar nasıl çalışacak? sorusu gündemde merak konusu oldu.

9 günlük tatilin bir kısmı Ramazan Bayramına denk gelmesi üzerine Bayramda bankalar nasıl çalışacak? Bankalar bayrama denk geldiği süreçte tam kapalı olacak. 1 0ve 11 Mayıs tarihinde tam gün, 12 Mayıs’ta ise yarım gün çalışma yapılacak.

27 Nisan tarihinde yayımlanan genelge ile birlikte kamu çalışanları Ramazan Bayramı haftasında 10 Mayıs, 11 Mayıs ve 12 Mayıs Çarşamba günü idari izinli sayılacaklar. Bu izin, kamu çalışanlarını kapsamasıyla birlikte bankalarda hizmetlerin nasıl olacak merak ediliyor.

Kanunen resmi ve dini bayram günlerinde hem kamu hem de özel sektörde çalışanlar idari izinli satılıyor. İdari izinli olunan günlerde bile emniyet ve sağlık gibi çeşitli alanlarda yeterli personel bulundurulacak hizmete devam edilmektedir.

Bu süreç içerisinde bankalar 10 ve 11 Mayıs tarihinde tam gün, 12 Mayıs’ta yarım gün çalışacak, 13 ve 14 Mayıs’ta ise kapalı olacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir