Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tam kapanma sürecine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, yaptığı açıklamasında Ramazan Bayramı’na yaklaşıldığını hatırlatarak, bu süreçte fedakarlık beklediklerinin altını çizdi.

Bakan Soylu, herkese seslenerek, tedbirlere uyulmaması durumunda, fedakarlıkların boşa gidebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

TEDBİRLERE UYMAZSAK, FEDAKARLIKLARIMIZ BOŞA GİDER

Bakan Soylu, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta Cuma gününden itibaren hep birlikte tam kapandık. Önemli bir sürece başladık, hepimiz biliyoruz ki bir kısıtlama yaptık. Başladığımızda sayı 63 bin idi. Tüm denetim mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 bin civarında. Bu sahada da görülüyor.”Mutasyonun sevk ettiği ivme tedirgin etmişti. Tüm noktalarda denetimler devam ediyor. 21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile bir problemimiz yoktur. Üretim ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 milyon kişi izin alıp çalışmalarına devam etmektedir.Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram”

TAM KAPANMADA TOPLAM 7 GÜNÜMÜZ VAR

Tam kapanmanın 7 gün sonra sona ereceğini belirten Soylu, dün Pazarların açıldığını ve pazarcı esnafın da kurallara uyduklarını, “Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı yaklaşık 3 bin 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu” şeklinde ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir