Gündem

Sedat Peker bugün yeni açıklamalarda bulundu! Ortaya çıkanlar tam bir rezalet

Sedat Peker bugün Fas’ta kendi evinde yeni açıklamalarda bulundu. Peker, içerisinde bazı siyasetçilerin ve medya patronlarının olduğu birçok konuda skandal denilecek bazı iddialarda bulundu. Öyle ki, iddialar arasında tonlarca kokain, gasp, cinayet, derin devlet yapılandırması ve daha birçok konu bulunuyor.

Sedat Peker kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı 3’üncü videosunda, önceki videolarında olduğu gibi Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar’ın yanı sıra pelikancılar olarak adlandırdığı kişiler ve bazı devlet görevlileri vardı. Peker’in bu son açıklamalarında en çok dikkat çeken ise, kendisinin Türkiye’ye iade edilmesi için Fas’a İHA hediye edilmesi, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet iddialarından çok bu iddiaları ile ilgili şu ana kadar her hangi bir soruşturma açılıp-açılmadığı veya herhangi bir inceleme başlatılıp-başlatılmadığı konusu… Çünkü Kamu görevinin sağladığı nüfuzun kötüye kullanılması bakımından önem taşıyan bu iddialar karşısında Cumhuriyet savcılarının GEREĞİNİ yapmasını istemek ve yapılanlarla ilgili olarak BİLGİ talep etmek, vatandaş ve insan olarak hepimizin hakkıdır.

Peker’in yaklaşık 1 saat süren bu son videosunu izleyenlerden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yapılan açıklamaları, ortaya atılan iddiaları “İddialar çok vahim. Ortaya çıkanlar tam bir rezalet” olarak niteledi. Peker’in yayınladığı videoları izlediğini kaydeden Akşener ‘’Bu iç içe geçmişlik, hele kokain meselesi. Bir devletin derini, sığı olmaz. Devlet devlettir, kanundur, hukuktur, demokrasidir, kurumdur kurallardır. Bir savcının şu ana kadar harekete geçmemiş olmadığına da baktığınız zaman iş çok kötü.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat: ‘’Sedat Peker’in iddiaları dünyanın her HUKUK DEVLETİ’ nde o ülkenin SAVCILARINI, İKTIDAR ve MUHALEFET siyasetçilerini ayağa kaldırır. Başka her ülkede tek / birinci / öncelikli gündem olurdu. DOĞRULUĞU ve YANLIŞLIĞINDAN BAĞIMSIZ bu iddialar yenilir yutulur değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir