Ekonomi

Bakan duyurdu! Ödemeler bugün hesaplara yatırılıyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre Nakdi Ücret Ödemeleri bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. Bakan Bilgin açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Nisan ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 10 Mayıs itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacağı duyurulmuştu. Milyonlarca vatandaşların takip ettiği ödemeler bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.

NİSAN AYI ÖDEMELERİ BUGÜN HESAPLARDA

Ödemelerin bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, hesap bilgisi eksik ya da hatalı olan kişilerin ödemelerinin PTT üzerinden yapılacağını duyurmuştu. Bakan Bilgin’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeler kaydedilmişti:

“Nisan ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerini 10 Mayıs’ta yapıyoruz.

Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak, IBAN bilgileri eksik veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödeneklerini PTT üzerinden alabilecekler”

30 HAZİRAN’A KADAR UZATILDI

Konuyla ilgili İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden de nakdi ücret desteğinin uzatılmasına ilişkin şu ifadeler yer almıştı:

“Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 17 Nisan 2020 tarihinde başlatılan Nakdi Ücret Desteği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir