Genel

Kabine toplantısı ne zaman? Normalleşme takvimi ne zaman açıklanacak? Kabine toplantısı bugün mü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında son kabine toplantısı 26 Nisan tarihinde yapılmıştı. Yapılan son toplantıda, Türkiye için tam kapanma kararı çıkarken, kapanmanın bitmesine 1 hafta kala vatandaşlar yeni kabine toplantısı ne zaman? sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

Son dönemlerde tam kapanmanın uzatılıp uzatılmayacağı konuşulurken, gözler yeni kabine toplantısına çevrildi. Peki, kabine toplantısı bugün mü yapılacak? Yeni normalleşme takvimi ne zaman açıklanacak? İşte detaylar..

Ramazan Bayramı’nın başlamasına çok az bir zaman kaldı. Bayramın başlamasına sayılı günler kala tam kapanma sürecinin de sonuna geliniyor. Bu süreç içerisinde yeni kararların alınacağı ve geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyalini verdiği normalleşme takviminin açıklanacağı kabine toplantısı hangi gün yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Düzenlenen son kabine toplantısı 26 Nisan Pazartesi yapılmıştı. Toplantıların ortalama 15 günde bir yapıldığı dikkate alındığında 10 Mayıs Pazartesi ya da 11 Mayıs Salı günü toplantının yapılması bekleniyor. Ancak bir diğer görüş ise, tam kapanma sürecinin sona ereceği 17 Mayıs tarihinden sonra toplantının yapılacağı..

YENİ NORMALLEŞME AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreçte yer alacak. Kabine Toplantısında en önemli madde olacak. Ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor. Vaka sayılarında çok ciddi düşüş var. Bu da aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir