Genel

Canlı yayında son dakika olarak açıklandı! Çarşamba’dan sonra hava durumu değişecek!

Gelen bir son dakika haberine göre Çarşamba gününden itibaren hava durumu değişiyor. Meteoroloji ile ilgili yapılan son açıklamaya göre Çarşamba gününden itibaren Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının yükselmeye başlayacağı aktarıldı. Detaylar haberimizde..

Konuyla ilgili canlı yayında Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen tarafından yapıldı. Şen yapmış olduğu açıklamasında Türkiye’nin son hava durumunu açıklarken, bugünden itibaren yağışların yavaş yavaş ülkemizi terk edeceğin de sözlerine ekledi.

SU BASKINI RİSKİ OLABİLİR

Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayınında şu uyarılarda bulundu:

“Bugün önemli iki şey var. Birincisi Doğu Karadeniz yaylalarına kar yağacak bugün ve bu gece. Bir soğuma var. Yaylalara çıkan ve orada yaşayan vatandaşlar bugün ve bu gece kar yağışı görebilecekler. İkinci önemli şey Orta ve Doğu Karadeniz’de yani Samsun’dan başlayıp Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin civarlarında kuvvetli yağışa dikkat etmemiz lazım bugün. Yağışlar biraz kuvvetli. Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, İç Anadolu’nun doğu kesimleri, Doğu Anadolu’da yağış var. Yağışlar Doğu Anadolu’da gök gürültülü, yerel sağanaklar şeklinde olacak. Yerel sağanaklarda biraz su baskını riski olabilir”

ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN ISINMA BAŞLIYOR

“Yarından itibaren yağış Türkiye’yi terk ediyor. Hatta bayramın birinci gününe kadar yağış yok. ama sıcaklıklar hemen yükselmiyor. Kuzey bölgelerde düşüyor. Kuzeyli rüzgarlardan dolayı bu biraz daha devam edecek. Ne zamana kadar? Çarşamba gününe kadar. Çarşamba günü ısınma başlıyor Türkiye’de ama birdenbire böyle büyük ısınma değil. Güney Ege ve Akdeniz bölgesinde, Akdeniz’in doğusunda güneş radyasyonlarına dikkat etmemiz lazım. Burada güneş radyasyonu 8 ve 9’un üzerinde ultraviyole dediğimiz, diğer bölgelerde şu an böyle bir tehlike yok”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir