Gündem

Son dakika İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama! bu kişiler bayramın ilk gününde kısıtlamadan muaf tutulacak!

Gelen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyareti yapacak olan şehit ailelerinin, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını açıkladı. Detaylar haberimizde..

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderildi. Gönderilen “Şehit Ailelerine Kabristan Ziyaretleri” konulu genelgesinde, şehit ailelerinin arife ve Ramazan Bayramı’nın ilk gününde şehitlik ziyaretleri için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağı belirtildi.

GENELGEDEKİ AÇIKLAMA

Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen genelgede şu ifadeler kullanıldı:

“Şehit aileleri, Arife ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Bayram öncesinde valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm şehit mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak.

Şehit aileleri kabristan ziyaretlerine kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek. Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan şehit aileleri ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda şehit ailelerinin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak.

Din görevlilerince şehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak. Şehit ailelerinin, şehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için vali ve kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir