Gündem

Son dakika market, bakkal, fırın ve online siparişlerle ilgili genelge!

Gelen bir son dakika haberine göre 81 il valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında marketlerin çalışma saatleri belli oldu. Alınan bilgiye göre Ramazan Bayramı süresi boyunca bakkal, market, manav gibi çeşitli işletmelerin nasıl çalışacağı belli oldu. İşte bakanlığın genelgesi ve detaylar..

Bakanlık tarafından gönderilen genelge ile birlikte bakkal, market ve manav gibi işletmeler yine 10.00 – 17.00 arasında çalışacak. Yeme içme iş yerleri gibi çeşitli online sipariş sitelerinin çalışma saati ise daha önce açıklandığı gibi Perşembe gününden itibaren 24.00 yerine 01.00’e kadar servis yapabilecek.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan karar kapsamında 29 Nisan 19.00’da başlayan tam kapanma uygulaması 17 Mayıs Pazartesi 05.00’e kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde bayram döneminde market ve bakkalların çalışma saati merak konusu oldu.

ÇALIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre arife günü ve Ramazan Bayramı’nın denk geleceği 13, 14 ve 15 Mayıs tarihleri arasında iş yerlerinin çalışma saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Bakkal, market, tatlıcı, kuru yemişçi ve manav gibi işletmeler 10.00 – 17.00 arasında ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerinde gün boyu hizmet verilmeye devam edilecek.

Vatandaşlar bu yerlere ikametlerinden çıkmamak ve araç kullanmamak koşulu ile gidip gelebilecek.

ONLİNE SİPARİŞ SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Bakanlığı genelgesine göre yeme ve içme yerleri ile ilgili çevrim içi online olarak hizmet veren firmaların çalışma saatleri 13 Mayıs tarihinden itibaren değişecek.

Bayramın ilk gününe kadar 24 saat boyunca paket servis hizmeti verilebilecek. Bu iş yerleri ile firmalar, Ramazan Bayramı’nın sona ermesi ile birlikte 01.00’e kadar hizmet verebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir