Ekonomi

Özel sektörde çalışanlar dikkat! Asgari ücretli çalışanların maaşlarına 329 TL ek ödeme!

Türkiye Ramazan Bayramı’nı koronavirüs salgını gölgesinde geçiriyor. Bu kapsamda çoğu vatandaş, kısıtlamalar sebebiyle evlerinde olsa da çalışanların bir kısmı işlerine gitmeye devam edecek. Bu ay bayram günlerinde çalışmasına devam edecek olan vatandaşlar Mayıs ayı içerisinde maaşlarına ek ödeme alacak. Bu durumda özel sektör çalışanları maaşlarına ne kadar ek ödeme alacaklarını merak etmeye başladı.

Ramazan Bayramı’nda da koronavirüs kısıtlamaları ve tedbirleri devam edecek. Bayramda tatil yapmak yerine çalışacak olan çalışanlara çalıştığı kurumlar tarafından ek ödemeler yapılıyor.

Bayram günlerinde yapılan çalışmalar fazla mesai olarak kabul edilmediği için işverenler bu süreçte işçiye ücret yerine izin vermeyi teklif edemiyor.

ÇALIŞANLARA NE KADAR EK ÜCRET VERİLECEK?

12 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra başlamak üzere 13, 14 ve 15 Mayıs tarihleriyle birlikte toplam da 3,5 gün resmi tatil uygulanacak. Bu günlerde çalışmalarına devam eden vatandaşlar 2 katı günlük ödeme ücreti alacak. Asgari ücret ile çalışan vatandaşlara bu kapsamda maaş gününde 329,70 TL ek ödeme yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir