Genel

Yarın bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı!

Türkiye koronavirüs salgını gölgesinde 2. Ramazan Bayramı’nı geçirmeye hazırlanıyor. Bu süreç içerisinde yarın bayram namazı kılınacak mı? sorusu gününden en çok araştırılan konuları arasında yerini aldı. Konuyla ilgili Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş tarafından açıklama yapıldı.

Ali Erbaş, yapmış olduğu açıklamasında bayram namazının camilerde kılınacağını belirterek, salgın tedbirlerinin en güzel şekilde uygulandığı mekanların camiler olduğunu vurguladı.

BAYRAM NAMAZLARI CAMİLERDE KILINACAK

Konu ile ilgili açıklama yapan Diyanet İşleri Ali Erbaş, yaptığı açıklamasında, Salgın tedbirlerinin en güzel uygulandığı mekanlar camilerimiz oldu. Cemaatimiz, tedbirler noktasında çok düzenli hareket etti. Bu tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız” dedi.

TEDBİRLERİN EN GÜZEL UYGULANDIĞI MEKANLAR CAMİLER OLDU

Bir televizyon kanalına Ramazan ayının son sahurunda konuk olan Ali Erbaş, bayram namazının camilerde kılınacağı ifade edilerek, şu açıklamayı yaptı:

“Salgın tedbirlerinin en güzel uygulandığı mekanlar camilerimiz oldu. Cemaatimiz, tedbirler noktasında çok düzenli hareket etti. Bu tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız. Kardeşlerimizin titizlikle tedbirlere uyarak, kimseye zarar vermeden kısa zaman içerisinde bayram namazını kılıp evlerine dönmelerini buradan tavsiye ediyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir