Genel

Memur olmak isteyenler dikkat! Kamuda işe alımlar değişiyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre kamuda artık işe alımlar tek kapı üzerinden gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili detaylı bilgi veren Salim Atay, yaptığı açıklamasında, “Bu yıl sonuna kadar kamuda işe alımların hepsine Kariyer Kapısı Platformu üzerinden katkı veriyor olacağız” ifadesini kullandı.

Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağının altını çizerek, “Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Ekonomi Muhabirleri Derneği’nden yapılan açıklamaya göre Atay, EMD Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında birtakım değerlendirmelerde bulundu. Görüşmelerde medyadaki istihdam sonuna dikkati çekerek, iletişim fakültelerinde eğitim gören öğrenciler ve işsiz gazetecilere destek olmak adına çeşitli bilgiler verdi.

Atay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da her fırsatta bu konunun önemine değindiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Mart ayında açıklanan Ekonomi Reform Paketi, bu anlamda son derece değerli bir yol haritası çiziyor bizler için. Bu kapsamda kamu personeline dair işlemlerin tek bir idare tarafından yürütülmesi görevi de Ofisimize tevdi edildi. Bunun en temel göstergelerinden birisi olarak artık kamuda işe alımların tek adresi, bizim yerli ve milli bir yazılımla geliştirdiğimiz Kariyer Kapısı Platformu’muz. Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz”

Atay, tüm kurumlarda liyakatin öne çıktığı, işe alım süreçlerinin izlenebildiği bir insan kaynağı portalını uygulamaya aldıklarına işaret ederek, “Bu yıl sonuna kadar kamuda işe alımların hepsine bu platform üzerinden katkı veriyor olacağız. Yani tüm bakanlıklar işe alımlarını Kariyer Kapısı üzerinden yapacak. Bu, hayli zamandır denemeler, pilot çalışmalar yaptığımız bir sistem. Dolayısıyla belediyelerden ve özel sektörden de kullanım için talepler geliyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir