Gündem

Tam kapanma bitiyor! Tam açılma tarihi verildi!

Türkiye 29 Nisan Perşembe akşamı başladığı tam kapanma uygulamasından 17 Mayıs Pazartesi çıkacak. Bu süreç içerisinde vaka sayılarını istediği seviyeye getirmesi ile birlikte kademeli normalleşme başlayacak. Tam kapanma sonrasında nasıl bir normalleşmenin bizi beklediğiyle ilgili açıklama Pazartesi günü yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında belli olacak.

Bir dönem 70 bin bandına kadar dayanan vaka sayılarını azaltmak adına tam kapanma uygulamasına giriş yaptı. Gelen son bilgiye göre Pazartesi gününden itibaren kademeli normalleşmeye geçilecek. Tam olarak açılma ise Temmuz ayında olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLAN EDECEK

Tam kapanma uygulaması 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’te sona erecek. Aynı gün yapılması beklenen kabine toplantısı sonrasında yeni yol haritası ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilerek, vatandaşlara duyurulacak.

O GÜNLERE YAKLAŞIYORUZ

Konu ile ilgili Bakan Koca dün yayımladığı mesajında, normalleşme sinyali vererek, “Büyük bölümünü evlerimizde geçirdiğimiz bir ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

HEDEF TEMMUZ AYI

17 Mayıs ve sonrasında nasıl bir yol haritası izleneceği merak edilirken, normalleşme sürecine ilişkin detaylar merak ediliyor. Kademeli olacak olan normalleşme adımlarında okullar uzaktan eğitim ile dönemi kapatması beklenirken, kafe ve restoranlar kotalı olarak açılacak. Tam olarak normalleşme ise Temmuz ayında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir