Gündem

Kafeler ve restoranlar saat ve müşteri kotası ile açılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni normalleşme süreci ile ilgili yaptığı açıklamalarda, 17 Mayıs’tan itibaren kademeli normalleşmenin, ay sonundan itibaren ise komple normalleşmenin olacağını belirtti. Erdoğan’ın bu açıklamaların ardından alınan bilgilere göre okullar bu yılı uzaktan eğitim ile tamamlayacak, kafeler ve restoranlar saat ve müşteri kotası ile açılacak.

Normalleşme kapsamında ilk olarak berber, terzi, kuaför gibi küçük işletmelerin açılabileceği konuşuluyor. Restoran ve kafelerin de dış alanlarını kullanarak saat ve müşteri kotasıyla açılabileceği konuşuluyor.

Kademeli açılma süreci içerisinde düğün, nişan, taziye, asker uğurlama gibi organizasyonlara vaka sayılarının daha da düşmesinden sonra izin verilmesi bekleniyor.

Turizm ile ilgili hazırlıklar da tüm hızı ile devam ediyor. Oteller çok sıkı önlemler alacak. Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve gizli denetçiler ile üç taraflı bir denetim yapılacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kademeli normalleşme planını açıklamasının beklendiği Kabine Toplantısı’nın 17 Mayıs pazartesi günü yapılacağı biliniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantının ardından normalleşme planını duyuracak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir