EğitimGündem

İçişleri Bakanlığı açıkladı! Okullar açılacak mı? Kreş, anaokulu ve ilkokullar ne zaman açılacak?

Koronavirüs salgını kapsamında uygulanan tam kapanma dönemi 17 Mayıs 05.00’te sona erecek. Bu süreden sonra kısıtlamaların nasıl devam edeceği merak konusu olmuştu. Konu ile ilgili gelen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile valiliğine Kademeli Normalleşme Genelgesi gönderildi.

Veli ve öğrenciler 17 Mayıs tarihinden sonra kreş, anaokulu ve ilkokulların ne zaman açılacağını merak ediyordu. Konu ile ilgili bakanlık tarafından gönderilen genelgede detaylar aktarıldı.

KREŞ VE ANAOKULLARI AÇIK

81 il valiliğine gönderilen Kademeli Normalleşme Genelgesi’ne göre anaokulları ve kreşlerin 17 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan dönemde anaokullarının faaliyetlerine devam edeceği açıklandı.

MEB KARAR VERECEK

Yayımlanan kararın devamında ise diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan şekilde uygulanacağı belirtildi. İşte genelgede yer alan o açıklama:

“Halihazırda faaliyetlerine devam etmekte olan kreşlerle birlikte Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan değerlendirmeler çerçevesinde kademeli normalleşme döneminde anaokulları da faaliyetlerine devam edecek olup diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca kamuoyuna duyurulduğu şekilde uygulama sürdürülecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir