EğitimGündem

Son dakika Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu kademeli normalleşme genelgesinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim açıklaması geldi. Bakanlık tarafından yapılan açılamada eğitimin bu süreç içerisinde nasıl devam edeceği duyuruldu.

Bakanlık tarafından az önce son dakika açıklaması yapıldı. Milyonlarca veli ve öğrenci eğitimin nasıl devam edeceğini merak ediyordu. MEB tarafından yapılan açıklamada kreş, anaokulu, 8 ve 12. sınıflarda eğitimin 17 Mayıs tarihinden itibaren yüz yüze olarak devam edeceği, diğer kademelerin ise 1 Haziran tarihine kadar uzaktan eğitime devam edeceği duyuruldu.

Bakanlık tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir.

Resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgı kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır.

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirilmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyu bilgisine saygıyla sunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir