Genel

AVM’lerin çalışma saatleri belli oldu! AVM’ler hangi saatlerde, ne zaman açılacak?

Koornavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma döneminde kapılarını bir süre kapatan AVM’ler ile ilgili yeni karar açıklandı. İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu genelge kapsamında AVM’lerin çalışma saatleri belli oldu. Peki, kademeli normalleşme kapsamında AVM’lerin çalışma saatleri nasıl olacak? AVM’ler ne zaman açılacak?

17 Mayıs saat 05.00’te sona erecek olan tam kapanma uygulamasından sonra 1 Mayıs tarihine kadar kademeli normalleşme dönemi başlıyor. Bu süre kapsamında alışveriş merkezleri hafta içi 10.00 – 20.00 arasında hizmet verecekken, hafta sonları kapalı olacak

SADECE HAFTA İÇİ AÇIK

Bakanlığın göndermiş olduğu genelgeye göre kademeli normalleşme döneminde AVM’ler hafta içi saat 10.00 ve 20.00 arasında hizmet verebilecek. Bu durumda alıveriş merkezleri hafta sonları bir süreliğine kapılarını müşterilerine kapatacak.

BURALAR KAPALI KALMAYA DEVAM EDECEK

17 Mayıs’tan sonra ne olacak? sorusunun cevabı İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile resmen belli oldu. 17 mayıs 1 Haziran tarihleri arasında çay bahçesi, kahvehane, internet kafe, spor salonları, yüzme havuzları ve halı saha gibi mekanlar bir süre daha kapalı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir