Bilim, Teknoloji

WhatsApp’ta süre doldu! Şimdi ne olacak?

Dünya’da en fazla kullanıcısı olan WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu Gizlilik Sözleşmesini kabul etmek için verilen süreler doldu. Bu süre sonunda neler olacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, süre dolduktan sonra WhatsApp’ta bizi neler bekliyor?

WhatsApp kullanıcılarına Gizlilik Sözleşmesini kabul etmesi için 15 Mayıs tarihine kadar süre vermişti. Artık kullanıcıların bir seçim yapması gerekiyor. 4 Ocak 2021 tarihinde WhatsApp tüm kullanıcılarına yeni bir gizlilik sözleşmesi göndermiş, süreyi de 8 Şubat 2021 olarak açıklamıştı.

WhatsApp’a gelen tepkilerin artması üzerine süre 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a kadar uzatılmıştı. Dün itibariyle WhatsApp’ın süresinin sonuna gelindi. Artık kullanıcıların bir arar vermesi gerekiyor.

SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEYENLERE NE OLACAK?

Sözleşmeyi kabul etmeyenlere ne olacağı merak konusu oldu. Yapılan son açıklamaya göre WhatsApp şu an için herhangi bir hesap silmeyecek ya da kapatmayacak. İlk olarak kullanıcılar yeni bildirimler alarak, sözleşme sürekli hatırlatılacak.

Buna rağmen sözleşmeyi kabul etmeyenler ilk olarak bazı kısıtlamalarla karşılaşacak. Kişiler önce sohbetlere ve kişi listesine olan erişimlerini kaybedecek. Daha sonra ise mesajlarını okumaya devam eden kullanıcılar, artık mesaj atamayacak ve arama yapamayacak hale gelecek.

Durum bu şekilde olunca da kullanıcıların uygulamayı tamamen kullanması engellenecek. Belirli dönemlerde gelen kısıtlamalarla birlikte kullanıcılar uygulamayı kullanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir