Genel

A101, BİM, ŞOK ve Migros marketlerle ilgili yeni karar açıklandı!

Ülkemizde son dönemlerde sıkça tercih dilen zincir marketlerden olan A101, BİM, ŞOK ve Migros ile ilgili yeni bir karar açıklandı. Yarın tam kapanma dönemi sona erecek. 1 Haziran tarihine kadar devam edecek olan kademeli normalleşme dönemi için yeni karar açıklandı. Peki, zincir marketlerle ilgili kararlarda neler var?

Vaka sayılarının istenilen seviyeye inmesine yakın bir seviyede Çişleri Bakanlığı kademeli normalleşme aşamasına geçiş yapacak. Gönderilen genelgeye göre 17 Mayıs ve 1 Haziran arasında kademeli normalleşme kapsamında yeni kararlar uygulanacak. Vatandaşların en çok ziyaret ettiği zincir marketlerle ilgili yeni karar açıklandı. İşte detaylar..

A101, BİM, ŞOK VE MİGROS MARKETLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bakanlık tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre zincir market indirim uygulamalarının bir haftaya sürecek şekilde yapılmasına karar verilirken, konu ile ilgili yayımlanan kararda şu ifadeler kullanıldı:

“Zincir marketler başta olmak üzere çeşitli işyerleri tarafından açılış veya belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir. Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecektir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir