Genel

Uçakla seyahat edecekler dikkat! O zorunluluk kaldırıldı!

Bugün İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs genelgesine göre 17 Mayıs ve  1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kademeli normalleşme süresi içerisinde uçak yolcuları izin belgesi göstermeden seyahat edebilecek. İşte detaylar ve THY’nin açıklaması..

Konuyla ilgili hem THY hem de SunExpress tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında 17 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kısıtlamaların geçerli olduğu saatlerde yolcuların biletlerle seyahat edebilecekleri ifade edildi.

SUNEXPRESS AÇIKLAMA YAPTI

Havayolu şirketlerinden biri olan SunExpress konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden, “Kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında 17 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak kısıtlamaların geçerli olduğu saatlerde yolcularımız, seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan, uçak biletlerini/e-biletlerini ibraz ederek uçuşlarımıza katılabilecektir” ifadesini kullandı.

BİR AÇIKLAMA DA THY’DEN GELDİ

Bunun üzerine bir diğer açıklama ise Türk Hava Yolları tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada kademeli normalleşme ile güzel günlere dönüşün başladığı ifade edilerek, “17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yurt içi uçuş biletlerinizi, seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan alabilirsiniz. Kısıtlama saatlerinde uçuşlarımıza katılacak misafirlerimiz uçuş biletleri ile (uçak bileti, rezervasyon görüntüsü, mobil uçuş kartı) havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler” denildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir