Genel

Marketlerin çalışma saatleri değişti! A101, BİM, ŞOK ve Migros çalışma saatleri 17 Mayıs 2021

Dün İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine göndermiş olduğu Kademeli Normalleşme ile birlikte, tam kapanma dönemi sona erdi. Tam kapanmanın sona ermesi ile birlikte bugünden itibaren tüm Türkiye kademeli normalleşmeye girdi. Peki, bu süreç içerisinde marketlerin çalışma saatleri ne oldu? A101, BİM, ŞOK ve Migros güncel çalışma saatleri..

Türkiye’de bir dönem artış gösteren vakaların kontrol altına alınması için tam kapanma uygulaması yapıldı. Vakaların ciddi derece düşüş göstermesi ile birlikte kademeli olarak normalleşme başladı. Bu süreç içerisinde vatandaşlar marketlerin çalışma saatleri ne oldu? Marketler ne zaman, saat kaçta açılacak? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı.

GENELGE GÖNDERİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderildi. Gönderilen genelgede sokağa çıkma kısıtlamasının saatleri değişti. Vatandaşlar hafta içi 21.00 – 05.00 arasında sokağa çıkmazken, hafta sonları Cuma 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar da sokağa çıkmayacak. Bu süreç içerisinde çalışma saati 10.00 – 17.00 olan marketlere yeni düzenleme geldi. A101, BİM, ŞOK ve Migros çalışma saatleri marketlerin güncel çalışma saatleri ne?

17 MAYIS MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATİ

Marketlerin çalışma saatleri hafta içi 09.00 – 20.00 olurken, hafta sonları, tam sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde 10.00 – 17.00 arasında hizmet verecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir