Genel

“Ben Aşılıyım” videosuna AK Parti’den tepki geldi!

Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanarak, sosyal medya üzerinden paylaşılan ve olay yaratan videoya AK Parti’den tepki geldi. Paylaşıldığı gün sosyal medyada tepkilerin hedefi haline gelen video, bakanlığın sayfasından silindi. Ancak “Ben Aşılıyım” videosuna tepkiler gelmeye devam ediyor.

Go Türkiye’nin sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyu ile paylaşılan ve tepkiler sebebi ile silinen “Ben Aşılandım” reklam videosuna bir tepki de AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. İşte detaylar..

“GEREK VAR MIYDI?”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Go Türkiye’nin sayfalarından video paylaşıldı. Türkiye’yi dünyaya tanıtmak adına kurduğu Go Türkiye’nin sayfalarından paylaşılan videoya Numan Kurtulmuş tarafından tepki geldi. Konuyla ilgili katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Bu konuda maskenin üzerine bunu yazmaya gerek var mıydı bilmiyorum. Turizm sektöründe çalışan kişilerinde bunun olması turistler için bir güvencedir. En azından psikolojik olarak rahatlatır. Ama maskeye bu yazı yazılmayabilirdi”

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’DEN DE TEPKİ GELMİŞTİ

Bir diğer tepki de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den gelmişti.

Kılıçdaroğlu konu ile ilgili, “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu” ifadesini kullanmıştı.

İYİ Parti Lideri Akşener ise açıklamasında, “Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun” demişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir