Genel

Çanakkale’de tam kapanmada alınan karar kademeli normalleşmede de devam edecek!

Vaka sayılarının bir dönem zirve yaptığı ancak alınan tedbir kararları ile birlikte, vakalarda gerileme görülen Çanakkale’de yeni karar alındı. Çanakkale’de koronavirüs tedbirleri kapsamında İL Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile bir ay önce park ve bahçeler ile sahiller kapatılmıştı. Alınan yeni karara göre 1 Haziran tarihine kadar devam edecek olan kademeli normalleşme süresinde de kapalı kalacak.

Ülke genelinde 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma uygulanmıştı. Tam kapanma sonrasında dün İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 17 Mayıs’tan 1 Haziran’a kadar olan süre içerisinde kademeli normalleşme sürecinin başladığı duyuruldu.

İL HIFZISSIHHA KURULU YENİ KARAR ALDI

Vaka sayılarının bir dönem zirve yaptığı ve Türkiye’de en çok vakanın görüldüğü Çanakkale’de Nisan ayı içerisinde park, bahçe ve sahiller halkın kullanımına kapatılmıştı. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni karara göre belirtilen mekanlarda yoğunluğun önlenmesi adına 1 Haziran 2021 günü saat 05.00’e kadar mekanların kapalı kalmasına karar verildi.

1 HAZİRAN’A KADAR YASAK DEVAM EDECEK

Kent merkezinde bulunan İskele Meydanı, kordon boyu, yeni kordon, Güzelyalı, Dardanos ve Kepez sahil bandları ile Özgürlük Parkı ve Halk Bahçesi ile birçok park ve bahçelerin kullanımı 1 Haziran’a kadar yasaklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir