İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

17 Mayıs güncel İŞKUR iş ilanları yayımlandı! Vasıflı vasıfsız kadın erkek 42 bin kişi işe alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) KPSS’li KPSS’siz işçi alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Yayımlanan işçi alım ilanları haftanın ilk gününde iş arayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Başvuruların online olarak alınacağı personel alımında vasıflı vasıfsız kadın erkek toplam da 42 bin 911 kişi alınacak. 17 Mayıs Pazartesi güncel İŞKUR iş ilanları için merak edilen tüm detaylar ve başvuru şartları ayrıntılı olarak ifade edildi.

KPSS puanı olmayan ya da düşük puanı olan adaylar KPSS şartsız iş ilanları araştırması yapıyor. İŞKUR üzerinden özel ve kamu iş ilanları yayımlanmaya devam ederken, adaylar başvuru şartları ve hangi kurumların alım yapılacağını inceliyor. Aşağıda belirtilen link üzerinden hangi mesleklere alım yapılacağı ve adaylarda hangi şartların aranacağı açıklandı.

VASIFLI VASIFSIZ 42 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

17 Mayıs İŞKUR iş ilanları kapsamında vasıflı vasıfsız kadın erkek çok sayıda kişinin işe alınacağı duyuruldu. Bugün itibariyle başlayan başvurular online olarak devam ediyor.

İŞKUR İŞ İLANI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular online olarak alınacak. İŞKUR Açık İ İlanları üzerinden yapılacak olan personel alımında adaylar ilk olarak İŞKUR’a üye olması ve daha sonra aşağıda belirtilen link üzerinden başvuru şartlarını taşıdıkları ilanlara başvuruda bulunması yeterli olacaktır.

ALIM YAPACAK BİRİMLERİN LİSTESİ

İŞKUR üzerinden yapılacak olan personel alımında başvuruda bulunmak isteyenler en çok hangi meslekler üzerinden alım yapılacağı merak konusu olmuştu. Yapılacak olan personel alımında en çok eleman alımı yapacak 10 meslek şu şekilde sıralandı:

Beden İşçisi (Genel) 8270
Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 980
Makineci (Dikiş) 919
Garson (Servis Elemanı) 850
Turizm Ve Otelcilik Elemanı 763
Temizlik Görevlisi 725
Ön Muhasebeci 631
Motosikletli Kurye 609
Perakende Satış Elemanı (Gıda) 554
Bisküvi İmalat İşçisi 550

İLANLARI İNCELEMEK VE BAŞVURMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir