EğitimGündem

MEB son dakika duyurdu! Yarın başlıyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama geldi. Yapılan açıklama ile ilgili detaylar Bakan Selçuk’un imzası ile 81 ile gönderildi. Bakanlık, yaptığı açıklamasında hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kursların, yarından itibaren yüz yüze eğitime geçeceği duyuruldu. İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçerek, yeni kararı resmen duyurdu. Bakan Selçuk tarafından 81 ile gönderilen yazıda koronavirüs vakalarının azaltılması ve salgınla mücadele kapsamında kademeli normalleşme döneminin başlatıldığı hatırlatıldı.

BAKANLIĞIN YAZISI

Bakanlık tarafından 81 ile gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Hayat boyu öğrenme kurumlarında verilen tüm kurslar, 18 Mayıs-1 Haziran 2021 arasında hafta içinde yüz yüze eğitim şeklinde devam edecek. Kurslar, 07.00 ile 21.00 saatleri arasında, günlük çalışma süresi aynı kurstan en fazla sekiz ders saati olacak şekilde uygulanacak.

Ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları hafta içi ve hafta sonunda yapılabilecek. Bu kapsamdaki kursiyer, öğretmen ve eğitim çalışanlarının, salgın kısıtlamasından etkilenmemesi için gerekli kolaylık valiliklerce sağlanacak. Mesleki açık öğretim lisesi ile açık öğretim imam hatip lisesi ve olgunlaşma enstitülerinin yüz yüze alan derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecek”

EHLİYET KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE DEVAM EDECEK

Aynı zamanda Bakan Selçuk tarafından imzalanarak gönderilen yazıda kurslara yönelik direksiyon eğitim sınavlarıyla ilgili açıklamada yapıldı. Buna göre direksiyon eğitim sınavları ve diğer teorik ile uygulama sınavları hafta sonu yapılmaya devam edilecek. Diğer faaliyetler uzaktan eğitim yöntemli ile devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir