Ekonomi

Altın fiyatları için uyarı geldi! Gram altın önce 450 TL sonra da..

Yılın başında 451 TL seviyesinden altının gram altın fiyatları, 5 aydır dalgalı seyrine devam ediyor. Konuyla ilgili Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından çok önemli bir açıklama geldi. Memiş, yapmış olduğu açıklamasında altın fiyatlarının bir hafta içerisinde gerileyeceğinin altını çizdi.

Memiş, yaz aylarında gram altının 600 TL’yi bulabileceğini ve bunun sürpriz olmayacağının altını çizdi. İşte altın fiyatları ile ilgili yapılan son açıklamalar ve fiyat değerlendirmeleri..

Gram altının 500 TL’yi gördüğünü ifade eden uzman isim yaptığı açıklamasında, ” Altın fiyatları mayıs ayına değer artışlarıyla başladı. Mayıs ayının ilk işlem gününde altın fiyatlarının yükselişini sürdürdüğünü gördük. Altının ons fiyatı 1.766 dolar seviyesinden 1.853 dolar seviyesine, altının gram fiyatı 468 lira seviyesinden 502 lira seviyesine yükseldi” ifadesini kullandı.

FİYATLAR HAZİRAN AYINDA DA FİYATLAR YÜKSELECEK

Haziran ayında da altın fiyatlarının yükselişine devam edeceğini ifade eden Memiş, “Mayıs ayında altının gram fiyatında 502 lira seviyesi yukarı yönlü kırılabilir. Önümüzdeki iki hafta için 492-504 lira aralığını takip ediyorum. Düşüş veya yükseliş için bu bant aralıklarının dışına çıkması gerekiyor. Altının ons fiyatında ise yükselişlerin 1.855-1.860 ve 1.860 dolar seviyesine kadar devam edeceğini tahmin ediyorum”  dedi.

FİYATLAR GERİLEYECEK

Elinde nakit olan vatandaşları uyaran İslam Memiş, şu açıklamayı yaptı:

“Kesinlikle geçen yıl yaptığı hatayı yapmasınlar, yani gaza gelip yüksek fiyattan alım yapmasınlar. Bir iki hafta içerisinde fiyatlar tekrardan gerileyecek. Altın, döviz, gümüş.. Bunu bir fırsat olarak değerlendirsinler bir panik alımı yapmasınlar. Altının gram fiyatında destek seviyesi olarak önce 480 sonra 450 lirayı bekleyeceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir