İş İlanlarıKpss A Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

İçişleri Bakanlığı 110 Kaymakam adayı alıyor! Başvurular 26 Mayıs’ta başlayacak!

İçişleri Bakanlığı bugün yayımladığı duyuruda 110 Kaymakam adayı alacağını açıkladı. İlana çıkan Bakanlık, personel alım için detayları aktardı. Başvuruların 26 Mayıs tarihinde başlayacağı 110 Kaymakam alımı 2 Haziran tarihinde sona erecek. Peki, başvuru şartları neler? İşte İçişleri Bakanlığı Kaymakam alım detayları..

İçişleri Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 110 Kaymakam adayı alınacağını duyurdu. İlan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi sayfası üzerinden yayımlandı.

26 Mayıs’ta başlayıp 2 Haziran’a sona erecek olan personel alımı için başvuranlar 10 Temmuz’da Ankara’da saat 10.15’te yapılacak olan sınava katılacak. İşte adayların taşıması gereken başvuru şartları ve ilan detayları..

Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya;

Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak.

Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini, lisansüstü eğitim yapan kaymakam aday adayları ise noter onaylı diploma suretlerini ya da mezun olduklarını gösterir resmi belgeleri mülakat sınavı için evrak teslimi esnasında diğer evraklarla birlikte İçişleri Bakanlığına ibraz etmek zorundadırlar.

1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A, 657 sayılı DMK’nın 48/A, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 274/A ve Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak.

01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

Askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLAN METNİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir