Kültür-sanat

Acı haber! Oyuncu Erol Keskin hayatını kaybetti!

Gelen bir son dakika haberine göre usta sanatçı Erol Keskin’den acı haber geldi. Bugüne kadar çok sayıda tiyatro ve sinema filminde rol alan Kesin, son olarak 2013 yılında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü almıştı.

Usta oyuncunun acı vefat haberini Oyuncular Sendikası duyurdu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Değerli üyemiz, meslektaşımız Erol Keskin’i kaybettik. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun.” ifadesi kullanıldı.

“ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM”

Geçtiğimiz yıllarda Hülya Koçyiğit’in “Film Gibi Hayatlar” programına konuk olan Suna Keskin, eşi Erol Keskin hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim konservatuvarım Erol Keskin’dir. Ondan çok şey öğrendim. Tiyatroya ve hayata dair. Gerçekten ‘keşke’ diyorum. Bütün anlattıklarını kayıt alsaymışım. Maalesef koşturmaktan ve çalışmaktan yapamadım”

EROL KESKİN KİMDİR?

1931 yılında dünyaya göre Erol Keskin, bugüne kadar çok sayıda tiyatro ve sinema filminde tol almıştır. Aynı zamanda senarist olarak yer aldığı yapımlar da bulunmaktadır.

1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödülü, 2001’de İstanbul Film Festivali ile 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. SİYAF Türk Sineması Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödüllerine sahip olmuştur.

Son olarak 2004 yılında 8. Afife Tiyatro Ödülleri ve 2013 yılında 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir