İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı lise, önlisans ve lisans mezunlarından personel alımı yapacak! 35 yaşını tamamlamayanlar başvurabilir!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok önemli bir ilan yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine lise, önlisans ve lisans mezunlarından personel alımı yapılacağı ve alımlar için adayların 35 yaşını tamamlamamış olması gerektiği ifade edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alımı yapacak. Yapılacak alımlarda adayların belirtilen KPSS puan şartını taşıması ve alınacak her birim için belirtilen özel şartları taşıması gerekiyor. KPSS şartlı personel alımı için merak edilen tüm detaylar haberimizde mevcut..

HANGİ BİRİMLERE ALIM YAPILACAK?

Alım yapılacak birimler de merak konusu oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı İç Denetçi, Avukat, Mimar, İnşaat Mühendisi, Peyzaj Mimarı, Mali Hizmetler Uzmanı, İdari Uzman, Tanıtım Uzmanı, Harita Mühendisi, Arşiv Uzmanı, Memur, Sekreter, Elektrik Teknisyeni, Bilgisayar, Harita, Destek Personeli, Temizlikçi, Mihmandar, Silahlı Güvenlik Görevlisi ve Şoför mesleklerine alım yapacak.

Bakanlık tarafından yayımlanan KPSS’li personel alımı için, “Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığında, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 28 inci maddesine göre iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde aşağıda belirtilen unvanlı boş sürekli işçi kadrolarına, anılan Yönetmeliğin 8 inci maddesinin 6 ncı fıkrasına göre (İç Denetçi hariç) KPSS taban puanı esas alınarak yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, personel alımı yapılacaktır”

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ:

(Başvurular dijital ortamda olacak evrak alınmayacak.)

Başvurular dijital ortamda 20/05/2021 – 04/06/2021 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Giriş sınavı sözlü sınav şeklinde yapılacağından; alım yapılacak her bir pozisyon unvanı için ayrı ayrı olmak üzere KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle, ilan edilen pozisyon sayısının dört katı kadar aday sınava çağrılır.

Giriş sınavına katılacak adayların listesi Bakanlık internet sitesinde 21/06/2021 tarihinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen başvuru sahiplerine ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Sınav Takvimi:

20/05/2021 – Personel Alımı Duyurusu

20/05/2021 – 04/06/2021 Başvuruların Alınması

21/06/2021 – 25/06/2021 Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların duyurulması ve itirazların kabulü

Başvurudan göreve başlamaya kadar tüm aşamalarda adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine ve/veya Bakanlığın internet sayfasında duyuru yoluyla yapılacaktır.

İLAN METNİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir