Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından flaş açıklama 5, 6, 7, 9, 10, 11 ve 12.sınıflar..

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan flaş bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk yeni gelişmeyi paylaştı. Yapılan açıklamada yeni gelişmenin 5, 6, 7, 9, 10, 11 ve 12.sınıflar için geçerli olacağı aktarıldı. İşte Bakan Selçuk’un açıklaması ve detaylar..

Öğrenciler, koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime bir süre daha devam edecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada uzaktan eğitim süreci içerisinde öğrencilere 3 bin soruluk kaynak desteğinin yayınlandığı duyuruldu.

Bakan Selçuk, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Gençler, uzaktan eğitim sürecinde sizlerin ihtiyacını karşılamak için önceki çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek kaynak desteğimizi büyütüyoruz. Bugün yayımladığımız 41 yeni fasikül ile sizlerle paylaştığımız soru sayısı 23.000’e ulaştı. Fasiküllerde soru türlerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca gibi etkinliklere de yer verdik. Farklı soru türleri üzerinde deneyim kazanacağınız fasiküllerin çalışmalarınızı pekiştirmenizde yardımcı olacağına inanıyorum. Uzaktan eğitim sürecinde sürekli yeni destekler sunarak yanınızda olmaya devam edeceğiz”

Bakan Selçuk, ortaokul öğrencileri için bugüne kadar 317 fasikülün erişime açıldığını ifade ederek, “Gençler, uzaktan eğitim sürecinde sizler için hazırladığımız destek  çalışmalarına yenilerini ekleyerek kaynak desteğimizi büyütüyoruz. Bugün  yayımladığımız 41 yeni fasikül ile birlikte kaynaklarımızdaki soru içeriği sayısı  23 bine ulaştı. Fasiküllerde soru türlerinin yanı sıra eşleştirme ve bulmaca gibi  etkinliklere de yer verdik. Farklı soru türleri üzerinde deneyim kazanacağınız  fasiküllerin çalışmalarınızı pekiştirmenizde yardımcı olacağına inanıyorum.  Uzaktan eğitim sürecinde sürekli yeni destekler sunarak yanınızda olmaya devam  edeceğiz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir