Ekonomi

Akbank’ta hesabı olanlar dikkat! Son tarih 15 Haziran olarak açıklandı!

Akbank’ta hesabı olan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Hesabı olanları ilgilendiren açıklamaya göre banka müşterilerinin 10 yıldır işlem görmeyen hesapları Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu’na devredilecek. Bu kapsamda müşterilerin 15 Haziran tarihine kadar en yakın banka şubesine başvurulması gerekiyor. İşte detaylar ve bankanın açıklaması..

Bankalar son dönemde peş peşe harekete geçti. Kullanmadığınız banka hesaplarında unutulan paralar, çoğu kişinin aklından çıkıyor. Binlerce kişi, hesaplarına unutulan paralar belirli bir süre sonra Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu’na devrediliyor. Son açıklama yapan banka ise Akbank oldu.

15 HAZİRAN 2021’E KADAR ŞUBEYE GİDİLMESİ GEREKİYOR

Akbank müşterileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bankamız müşterilerinin 10 senedir işlem görmeyen mevduat, emanet ve alacakları Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesi gereği zaman aşımına uğradığından, Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu’na devredilmesi söz konusudur.

Bu durumu engellemek amacıyla zaman aşımına uğrayan mudilerimizin listesi web sitemizde ilan edilmektedir. Aşağıdaki sorgu ekranından adınız ve soyadınıza göre hesap durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Zaman aşımına uğrayacak hesabı olan müşterilerimizin, 15 Haziran 2021 tarihine kadar en yakın şubemize başvurmalarını önemle hatırlatırız”

BANKADAKİ PARALAR NASIL ÖĞRENİLİYOR?

10 yıl boyunca işlem görmeyen hesaplarla ilgili son dönemde bankalardan açıklamalar gelmeye başladı. Son olarak Akbank, yaptığı açıklamasında bankada duran ve 10 senedir işlem görmeyen paralar Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu’na devrediliyor. Bankada unutulan paraları TMSF’nin internet sitesinden öğrenmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir