İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

İŞKUR üzerinden ilkokul mezunu vasıfsız işçi alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanına göre Antalya Muratpaşa Belediyesi’ne en az ilkokul mezunu vasıfsız işçi alımı yapılacak. 40 kişinin alınacağı KPSS’siz işçi alımı için başvuru şartları ve adaylarda aranan özellikler açıklandı.

Dün itibariyle İŞKUR üzerinden online olarak başlayan başvurular, 28 Mayıs Cuma 23.59’da sona erecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların Antalya ilinde ikamet ediyor olması gerekiyor. Aynı zamanda en az 24 saatlik iş sağlığı ve güvenliği kursu sertifikasına sahip olması gerektiğinin de altı çizildi.

KPSS ŞARTI YOK

Son dönemlerde iş arayan vatandaşlar, internet üzerinden KPSS şartsız vasıfsız işçi alımlarının detaylarını araştırmaya başladı. Başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı Muratpaşa Belediyesi 40 beden işçisi alımı için detaylar şu şekilde ifade edildi..

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin KPSS’ye girmiş olmaları gereklidir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR

ADAYLARIN MEB ONAYLI  ENAZ 24 SAATLİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURSU  SERTİFİKASI SAHİBİ OLMASI  GEREKMEKTEDİR.

BELGE EN GEÇ İLAN SÜRESİ BİTİMİ OLAN 28.05.2021 TARİHİNDEN ÖNCE ALINMIŞ OLMASI GEREKMEKTE VE 31.05.2021 TARİHİ MESAİ BİRTİMİNE  KADAR BELEDİYE İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE İBRAZ EDİLMELİDİR.

ADAYLAR GEÇİCİ İŞÇİ OLARAK İŞE ALINACAK OLUP Mevsimlik olarak en fazla 5 ay 29 gün çalıştırılacaktır.

BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir