Ekonomi

Son dakika Bakan Elvan’dan kripto para açıklaması geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Elvan tarafından kripto paralarla ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Elvan, yaptığı açıklamasında nefes kredi ile ilgili detayların bu hafta açıklanacağının altını çizerken, son dönemlerde gündemde olan kripto para düzenlemesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elvan, yapmış olduğu açıklamasında “Nefes kredisiyle ilgili detaylar bu hafta açıklanacak. Bilişim, savunma ve enerji sektörlerinde kredi tahsis süreçleri değişecek. Kripto düzenlemesi kısa sürede bitecek, vatandaş yönetemeyeceği riski almasın” ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin yıl sonu cari açık beklentisinin 22 – 25 milyar dolar arasında olduğunu ifade etti.

Son dönemlerde kripto paralara olan ilgi arttı. Ancak fiyatların aynı altın piyasası gibi dalgalı bir şekilde seyretmesi özellikle yatırım yapanları tedirgin etmeye başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elvan, kripto varlıkların nasıl vergilendirileceği ve alım satım süreçleriyle ilgili kurallar konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Elvan, açıklamasının devamında bankacılık sektörü ile ilgili olarak da bilişim, savunma ve sanayi alanlarında kredi tahsis süreçlerin değişeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir