İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 2 bin 83 işçi alımı yapacak! Çok sayıda ilde personel alımı başlıyor! OGM işçi alımı

İş arayan vatandaşlar için çok önemli bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine 2 bin 83 işçi alımı yapılacak. Geçici olarak yapılacak işçi alımına başvurular 14 Haziran tarihinde başlayacak olup 18 Haziran tarihinde sona erecektir. Peki, OGM işçi alım başvuru şartları neler?

Tarım Ve Orman Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacak. KPSS şartsız işçi alımı için ilan bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. OGM İŞKUR aracılığı ile bünyesine 2083 işçi alımı gerçekleştirecek. Merak edilen detaylar haberimizde..

Konuyla ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan ilana ilişkin, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi, 3 Daimi İşçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacaktır” denildi.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Adaylar OGM işçi başvuru şartlarını taşımaları durumunda 14 ve 18 Haziran 2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştirebilecek.

Orman Genel Müdürlüğü KPSS şartsız işçi alımı için detaylar şu şekilde aktarıldı:

“Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İlan olunur”

İLAN METNİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir