Ekonomi

Kredi müjdesi verildi! 10 banka ile anlaşma sağlandı!

Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 1 yıl boynca geri ödemesiz kredi verileceği duyuruldu. Konu ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamasında 10 bankadan kredi kullanımının sağlanacağı duyuruldu. Bakanlığın yaptığı açıklamanın detayları haberimizde

Pandemi sebebiyle işlerini yürütmekte zorluk çekenler için flaş bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan Nefes Kredisi verileceğini duyurmuş, detayların daha sonra Bakanlık tarafından açıklanacağı ifade edilmişti. Beklenen açıklama bugün geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada başvuruların 1 Haziran itibariyle başlayacağı ifade edilirken, “KOBİ’lere finansman desteği için ‘2021  Nefes Kredisi’ 10 bankanın katılımıyla 1 Haziran’da uygulamaya alınacak” denildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacak.

50 BİN TL – 200 BİN TL ARASINDA KREDİ VERİLECEK

Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 milyon lira altında olan ve 2020 cirosunda 2019’a göre yüzde 25 kayıp yaşayan oda ve borsalara kayıtlı üyelere finansman imkanı sağlanacak. Cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

6 AY ÖDEMESİZ DÖNEM İMKANI SUNULACAK

İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak.

2021 Nefes Kredisi uygulamasında Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak ve faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir