Genel

Pandemi yardımı kapsamında 2 çocuklu adamın hesabına 1 liralık gıda yardımı yatırıldı!

Koronaivrüs salgını kapsamında devlet vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Ancak Mersin’de herkesin şoke eden bir olay yaşandı. Lokantalarda gündelikçi olarak çalışan yeşil kart sahibi 2 çocuk babası Veli Salma, sosyal yardımın hesabına yatırılıp yatırılmasını kontrol ettiğinde çok şaşırdı. Yardım sonucunu kontrol etmek için e-Devlet üzerinden kontrol ettiğinde ise hesabına 1 liralık yardım yatırıldığını görünce şoke oldu.

Olay Mersin’de yaşandı. 46 yaşındaki Veli Salma,pandemi yardımı için hesabına yatırılan 1 TL’lik gıda yardımının şaşkınlığını yaşıyor.

HESABIMA 1 TL’LİK GIDA YARDIMI YATIRILMIŞ

Gıda yardımı olarak hesabına 1 TL’lik yardımın tanımlandığını ifade eden Salma, konuyu şu şekilde açıkladı:

“Geçen yaptığım müracaat sonunda 700 TL yardım çıkmıştı. Bu yıl yardım için müracaat etmedim. Ancak, ‘Belki çıkmıştır’ diyerek e-devlet sistemine girdim. Sistem otomatik olarak 9 Mayıs’ta benim için yardım başvurumu kaydetmiş ve gıda yardımı olarak 1 TL hesabıma yatırılmış” dedi.

1 liralık yardıma ilişkin tepkisini dile getiren 2 çocuk babası, “Bir anda bu kadar parayı nasıl harcayacağımı düşündüm. Bozdurup bozdurup harcayacağım” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir