Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan erken seçim açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından partisinin Meclis’teki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu’ya ilişkin önemli ifadeler kullanan Erdoğan, son dönemlerde gündemde olan erken seçim iddialarına da değindi.

7 MİLYON HANEYE NAKİT DESTEK YARDIM VERİLDİ

Dünya’nın da gündeminde olan koronavirüs salgınıyla mücadele döneminde verilen destekler hakkında son rakamları paylaşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Gelişmiş ülkelerin bile bocaladığı salgın dönemini en az hasarlı geçirdik. Salgın döneminde destek için ödenen miktar yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. Yaklaşık 645 bin emeklimizin maaşını 1500 liraya çıkardık. Bayram ikramiyelerini 1100 liraya yükselttik. 7 milyon haneye nakit yardımı gerçekleştirdik. Esnaf ve sanatkarlara 4 milyar liralık hibe verdik.

Salgının başladığı günden bu yana 661 milyar liralık kaynakla milletimizin her kesiminin yanınında olduğumuzu gösterdik. Finans piyasalarında zaman zaman görülen ekonomik gerçeklerimizle alakası olmayan kırılganlıkların önlenmesi için ilave tedbirler alıyoruz. AK Parti olarak en büyük başarımız, hükümetlerimiz döneminde vatandaşlarımızın çalışacak iş ve geleceklerine güvenle bakabilecek bir ortam oluşturmasıdır”

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMASI

Son dönemlerde gündemde olan Süleyman Soylu’ya ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız.

Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir.

Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.

Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK’lılar gibi, bu suçluları da ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız.

Tüm yalan ve iftiralar araştırılıp ortaya dökülecektir”

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Muhalefetin erken seçim iddialarına da cevap veren Erdoğan, seçimin 2023 yılının Hazirana yında olacağının altını çizerek, “Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023’tür. Seçimin 2023’te yapılacağını defalarca tekrarlamış olmamıza rağmen, erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldıkları açık” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir