Eğitim

Okullar 18 Haziran’da mı kapanacak? 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullarla ilgili son gelişmeler..

Koronavirüs salgını sebebiyle, eğitimlerinde sürekli olarak değişiklik yapan öğrenciler, şimdi de okulların ne zaman kapanacağını merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelge ile birlikte şu anda sadece okul öncesi sınıflar ile 8. ve 12. sınıflar için destek kurslarının yüz yüze eğitim vereceği ve diğer kademeler için kararın 1 Haziran’dan sonra açıklanacağı duyurulmuştu.

1 Haziran’a az bir süre kala, sosyal medya üzerinden okulların 18 Haziran tarihinde kapanacağına ilişkin birtakım iddialar ortaya atıldı. Peki, okullar 18 Haziran’da mı kapanacak? 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullarla ilgili son gelişmeler ve Bakan Selçuk’un açıklamaları..

ÖĞRENCİLER MERAKLA BEKLİYOR

Ekran başında online eğitimlerine devam eden öğrenciler, özellikle yaz aylarının kendini iyiden iyiye hissettirmesi ile birlikte yaz tatilinin ne zaman başlayacağı ve online eğitimin ne zaman sona ereceğini merak etmeye başladı.

BAKANLIĞIN YAPTIĞI SON AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı eğitim öğretim döneminde ilişkin geçtiğimiz dönemlerde yayımladığı takvimde şunlar açıklanmıştı:

“2 Temmuz Cuma: 2021 eğitim öğretim dönemi sona erecek, yaz tatili başlayacak”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,daha önce yaptığı açıklamasında “Öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok” ifadesini kullanmıştı.

Ancak bununla birlikte MEB, ikinci dönem sınavlarının 26 Mart 2021 ile 18 Haziran 2021 tarihleri arasında tamamlanacağını duyurdu. Öğrenciler ise son dönemde, okullar 18 Haziran’da kapanacak mı? sorusunu sormaya başladı.

OKULLAR 18 HAZİRAN’DA MI KAPANACAK?

MEB’in açıkladığı son takvime göre okullar 2 Temmuz tarihine kadar açık olacak. (Online eğitim devam edecek) Ancak İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde 1 Haziran’da diğer eğitim öğretim kademeleri ile ilgili karar verileceği belirtilmişti. Önümüzdeki hafta yapılacak olan Kabine toplantısı sonrasında eğitimle ilgili yeni kararların alınabileceği iddia ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir