Ekonomi

Gram altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor! Fiyatlar yükselecek mi? Yatırımcılar dikkat!

Her geçen gün rekor üzerine rekor kırmaya devam eden altın, fiyatlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Altın, özellikle FED’den gelen art arda mesajlar sonrasında 1.900 doların üzerine çıkan gram altın 520 TL seviyelerine doğru çıkmaya başladı. Konu ile ilgili uzmanlar çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

ALTIN FİYATLARI REKOR KIRIYOR

Geçtiğimiz hafta 500 TL’nin üzerine çıkan gram altın istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ederken, 519 TL seviyesinde sınırları zorladı. Son olarak Kasım 2020 tarihinde 534 TL seviyesine ulaşarak, rekor kırmıştı.

UZMANLARIN YAPTIĞI DEĞERLENDİRMELER

Işık Menkul Değerler Araştırma Müdürü Yusuf Kavak yaptığı açıklamasında, “Altın fiyatları için baz senaryo Fed’in atacağı adımlar” ifadesini kullandı.

Yaptığı açıklamalarla son dönemde gündemde olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarına ilişkin, ” “Gram altında 550 lira seviyesi kritik direnç” açıklamasını yaparak, gram altının yaz aylarında 600 TL seviyelerine çıkabileceğini belirtmişti.

İntegral Yatırım’dan Meryem Gürsoy, dolar endeksindeki geri çekilmenin ons altın için destekleyici olduğunu ifade ederek, “Gram yatırımcısı ons ve dolar/TL’yi takip ediyor. Hem ons hem de kur yukarı yönlü hareket ediyor. Dolayısıyla gram altın için 500’lere kadar geri çekilme belki de alım fırsatı olabilir” açıklamasını yaptı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir