Gündem

Geri sayım başladı! 1 Haziran’da normalleşme nasıl olacak? Maskeler çıkıyor!

Türkiye 1 Haziran’a gün saymaya başladı. Yakın zamanda yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında yeni dönem için kararların alınacağı ifade edilirken, son dakika bilgiler gelmeye devam ediyor.

Buna göre maskelerin bazı koşullarla birlikte çıkacağı ifade edildi. Normalleşmeye çok az bir zaman kala, vatandaşlar, 1 Haziran’dan sonra ne olacağını merak ediyor. Konuyla ilgili gelen son bilgiye göre sahillerde, parklarda, bahçelerde 2 metrelik mesafe şartı ile vatandaşlar maskesiz olarak toruabilecek ya da dolaşabilecek.

GÖZLER CUMHURBAŞKANI’NA ÇEVRİLDİ

Salgınla mücadele kapsamında 17 Mayıs tarihinde başlayan ve 1 Haziran tarihine kadar devam edecek olan kademeli normalleşme sonrasında neler olacağı merak ediliyor.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yapmış olduğu açıklamasında Haziran ayında yoğun bir aşılama çalışması ile ülke genelinde normalleşmeyi hedeflediklerini belirtmişti. İşte Erdoğan’ın o açıklaması:

“Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz”

NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

1 Haziran’a çok az bir süre kala normalleşme ile ilgili çalışmalar da belli olmaya başladı. Vakalardaki düşüşün devam etmesi durumunda kafe ve restoranlar kişi sınırlaması ile açılacak. İlk olarak açık alanlardaki düğünlere daha sonra da kapalı düğün salonlarına izin verilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir