Gündem

Sıcak gelişme! Bakan Koca’dan normalleşme açıklaması!

Türkiye, merakla 1 Haziran sonrası için hangi normalleşme adımlarının atılacağını merak ediyor. Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Twitter üzerinden önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Koca, yaptığı paylaşımında hayatın yeniden normalleşmesi için kolların sıvandığını ifade etti. İşte detaylar ve Bakan Koca’nın açıklaması..

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden koronavirüs aşılama kampanyası için hazırlanan kamu sporunu, “Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz” mesajıyla paylaştı.

Vatandaşların en büyük isteği, bir an önce salgından kurtulmak ve salgın öncesi hayata geri dönüş yapmak. Bu kapsamda da çalışmaların devam ettiğini belirten kamu sporu ise, “Eski normallerimize yeniden dönmek, işleri tekrar yoluna koymak, koronavirüsün yıkıcı etkilerinden korunmak için kollarımızı sıvıyoruz” ifadeleriyle başlıyor.

UYARILAR YAPILIYOR

Konu ile ilgili koronavirüs aşılamasına ilişkin önemli bilgilerin yer almış olduğu videoda, özellikle aşılamada ikinci dozun yapılmasından sonra bağışıklık gelişmesinin ortalama 1-2 hafta sürdüğü ifade ediliyor. Ancak aşılanan kişiler, virüsten direkt olarak korunmuş olsa bile, virüsü almamaları halinde, başkalarına bulaştırılabilecekleri konusunda uyarılar yapılıyor.

Videoda özellikle toplumsal bağışıklığın oluşması adına maske, mesafe ve temizlik unsurlarına dikkat edilmesi vurgulanarak, şu açıklama yapılıyor:

“Sağlık Bakanlığınca uygulanan Kovid-19 aşıları, standart kalite, güvenlilik ve etkinlik çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Aşıların yüksek koruma sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır”

8 TELEVİZYON KANALINDA GÖSTERİLECEK

Bakan Koca’nın sosyal medya üzerinden yayımladığı “Kolları sıvıyoruz” sloganıyla hazırlanan 8 kamu sporu bugünden itibaren tüm televizyon kanallarında gösterilmeye başlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir