Ekonomi

Normalleşme indirimi geliyor! Şehirler arası seyahat edeceklere yüzde 40 indirim!

Türkiye, merakla 1 Haziran sonrası atılacak olan normalleşme adımlarını merakla bekliyor. Konuyla ilgili gelen bir son dakika haberine göre şehirler arası otobüsler için uygulanan yüzde 50 kapasite kuralının kalkması durumunda bilet fiyatlarında yüzde 40 oranında indirim yapılacağı duyuruldu.

1 Haziran tarihinden itibaren kademli normalleşme adımları sona erecek. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenecek olan kabine toplantısı sonrasında normalleşme adımları açıklanacak.

YÜZDE 50 KAPASİTESİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir toplu taşıma araçlarında kapasite sınırlaması uygulanıyordu. Yarın düzenlenecek olan kabine toplantısı sonrasında şehirler arası ve şehir içi ulaşımda yüzde 50 kapasite sınırlamasının kaldırılması bekleniyor.

YÜZDE 40 İNDİRİM

Konu ile ilgili Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile birlikte, normalleşme ile birlikte şehirler arası otobüslerde uygulanan yüzde 50 kapasite daha az yolcu taşıma kuralının kalkması ile birlikte fiyatlarda ortalama yüzde 40 civarında indirim yapılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir