İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

İŞKUR üzerinden kamuya 3 bin 80 işçi alımı yapılacak!

Koronavirüs salgını döneminde vatandaşlar iş aramaya başlarken, öncelikli olarak kamu kurumlarının yayımladığı ilanları takip ediyor. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 3 bin 80 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 3 bin işçi alım için başvurular İŞKUR üzerinden online olarak alınacağı belirtilirken, başvuruların 14 Haziran’da alınacağı aktarıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için detaylar haberimizde

Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada 3 bin kişi geçici işçi olarak bakanlığa alınacağı ifade edilmiş, konu ile ilgili daha sonra ilanın detayları yayımlanmıştı. Bu kapsamda iş arayanlar Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı için detayları araştırmaya başladı. İşte merak edilenler..

BAŞVURULAR 14 VE 18 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA

Yayımlanan ilanda, başvuruların İŞKUR üzerinden online olarak alınacağı ifade edilirken, başvuru tarihleri 14 – 18 Haziran arasında olacağı aktarıldı. Yayımlanan resmi duyuruda ise, “Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır” ifadesi kullanıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı geçici işçi alımı için alımların sözlü ve uygulamalı sınav olarak kadro sayısının 4 katı kadar adayın sınava çağırılacağı ifade edildi.

Yayımlanan ilanında devamında ise, “İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir” denildi.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir